Najlepšia hypotéka – vyhnite sa týmto zbytočným omylom na ceste k vlastnému bývaniu

Keď sa bežný klient definitívne rozhodne, že chce riešiť otázku vlastného bývania, má vybratú konkrétnu nehnuteľnosť a spravil si menší prieskum ponuky hypotekárnych a stavebných úverov, zvyčajne sa so svojou požiadavkou rozhodne napochovať do banky, v ktorej má bežný účet, alebo zvolí ponuku s najnižším možným úrokom.

Prísť do banky na vlastnú päsť je prvý zo siedmych omylov, ktorých sa ľudia – klienti dopúšťajú hneď v začiatkoch na ceste za vlastným bývaním. Neurobte rovnakú chybu. Človek, ktorý nepôsobí vo finančnej oblasti, zvyčajne nemá ani najmenšiu predstavu o tom, koľko veľmi podstatných detailov je potrebné pri samotnej myšlienke na hypotekárny úver zohľadniť. Nie je to len výška mesačného príjmu, úroky alebo kúpna cena nehnuteľnosti.

 Vedeli ste, že hypotéka nie je iba jedna? Pomôžeme vám vybrať tú vašu

Čítaj tu

Nečakajte, že vám v banke poradia

Hypotekárny úver je príbeh jedného človeka, za ktorým sa ukrýva skutočný dôvod jeho čerpania. Či už chcete financovať vlastné bývanie, investovať a budovať majetok alebo refinancovať nevýhodné úvery z minulosti, najväčšou chybou je prísť to povedať rovno do banky. Dôvod je jednoduchý. Hypotekárny poradca konkrétnej banky vám v skutočnosti neporadí. Jeho úlohou je predať úver výhodný pre nich a nie pre vás. Nečakajte, že dostanete viac. Dostanete menej, dokonca riskujete zamietnutie.

V niektorých prípadoch tri zamietnutia v troch rôznych bankách znamenajú pre klienta absolútnu stopku na ceste za úverom. Len čo totiž začnete pracovníkovi banky opisovať svoju situáciu, ihneď nahodí vaše údaje do systému a ani neviete ako a ste evidovaný ako žiadateľ o úver v prvej banke. V tejto chvíli prehrávate už 2:0

Aj vy môžete bývať podľa vlastných predstáv. Pomôžeme vám nielen vybaviť hypotekárny úver, ale aj s nákupom nehnuteľnosti či pozemku.

Dobrý hypotekár sa vyzná a hlavne vybaví

Aj medzi hypotekárnymi špecialistami sú rozdiely. Nie je odborník ako odborník. Skúseného hypotekárneho a úverového špecialistu spoznáte veľmi jednoducho. Netvári sa ako vševedko, nepracuje pre konkrétnu banku, neoháňa sa zákonmi a pravidlami a hlavne nevyťahuje hrubé zložky s nekonečnými podmienkami, ktoré nemáte šancu splniť.

Dobrému hypotekárovi, už na prvom stretnutí a pri prvých slovách klienta, ide hlavou riešenie. Stačí mu 45 minút na to, aby navrhol niekoľko možných ciest do úspešného cieľa. Zo skúsenosti vieme, že ani jeden prípad čerpania hypotéky nie je rovnaký a väčšina z nich dokonca vyzerá ako zdanlivo neriešiteľný prípad.  A preto, do banky je potrebné prísť pripravený. Minimalizujete tak šancu zamietnutia.

 Vyriešili sme aj takéto prípady hypoték. Vybavíme hypotéku aj vám

Čítaj tu

Banky neprezradia kľúčové tajomstvá

Príklad: Vojak z povolaniasituácia, kedy NEMUSÍTE dokladovať príjem

Banky si bežne overujú výšku mesačného príjmu klienta cez sociálnu poisťovňu. Vojaci z povolania v tomto systéme však vedení nie sú, a preto, prvé čo banka urobí, bude požadovať potvrdenie o príjme od zamestnávateľa. Klient si ho teda dá vystaviť. Má potvrdenie o príjme, povedzme na sumu 1700 eur mesačne.

Keby však najprv hovoril s nezávislým úverovým špecialistom, dozvedel by sa, že napríklad refinančný úver je možné získať aj bez dokladovania príjmu. Zistil by, že mu stačí čestné prehlásenie, na ktoré si môže uviesť mesačný príjem napríklad 2000 eur, čím by splnil bankou požadovanú výšku príjmu aj DTI (najvyššia suma, do ktorej môže klient čerpať úver).

Nesmie však logicky požadovať úver vo svojej banke, pretože tam je jeho príjem viditeľný: „V takomto prípade sa treba rozhodne obrátiť na inú banku, kde to budú brať ako zjednodušený proces financovania bez dokladovania príjmu, ale zas je tam podmienka, že úvery, ktoré sa takýmto spôsobom budú refinancovať, musia mať za sebou určitú dobu splácania, najčastejšie 10 mesiacov. Toto sú záležitosti, ktoré musia chodiť skúsenému hypotekárovi hlavou už pri prvom stretnutí – riešenie, cesta. Ten neskúsený vyzbiera údaje, s klientom sa rozlúči a až potom začína hľadať cestu,“ vysvetľuje hypotekárny špecialista Libor Kytka, ktorý má za sebou vyriešených viac ako tisíc komplikovaných hypotekárnych úverov.

Nech už potrebujete hypotekárny, stavebný či spotrebný úver na čokoľvek, neurobte chyby, čo väčšina a nechoďte do banky na vlastnú päsť. Nezávislý hypotekárny špecialista vyrieši takmer každú situáciu za menej ako 45 minút a pomôže vám vybrať banku, do ktorej vás pošle. Ponuky jednotlivých bánk sa totiž líšia najmä v detailoch. Avšak drobných detailov je tak veľmi veľa, že z bežnej ponuky, dostupnej na internete alebo v letákoch, klient nemá najmenšiu šancu zorientovať sa sám.

S nami za stretnutie s nezávislým hypotekárnym špecialistom neplatíte. Skôr, ako pobežíte do banky, zvážte možnosť, nechať si najprv poradiť. Od budúceho úspechu vás delí len 45 minút.

Chcete hypotéku alebo úver? Napíšte nám. Do poznámky uveďte svoj problém. V krátkom čase sa ozveme aj vám.

Napíšte nám

Text: Alena Kytková

Zdroj: Libor Kytka – certifikovaný finančný poradca

Foto: Pixabay.com

© Všetky práva vyhradené!