So správnou poistnou ochranou je život omnoho jednoduchší

Život so sebou prináša mnohé prekvapenia – no nie vždy sú iba príjemné. To, či sa drobná nepríjemnosť či nehoda zmení na časom úsmevnú príhodu alebo rovno na dokonalú katastrofu, záleží len od toho, ako dobre sme na túto nepredvídateľnú udalosť pripravení. Čakať nečakané však nie je na nás – túto prácu by sme mali ponechať profesionálom, ktorí už vedia, ako na to.!

Nepredvídateľné, no predsa na pláne

Úder blesku do komína, červotoče v nábytku, rozbité strešné okno po silnom krupobití, zlomená ruka, povodeň, pred ktorou niet úniku, prasknuté čelné sklo na aute, zásah zlodejov či vandalov, odtiahnutie vozidla, ktoré sa ako na potvoru pokazilo práve uprostred dovolenky v zahraničí… Takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Situácií, ktoré sa stavajú, no nevnímame ich, kým ich nezažijeme na vlastnej koži, je neúrekom. No kým my ich nazývame katastrofy, profesionáli na ne hľadia jednoducho ako na poistné udalosti – a po všetkých skúsenostiach si s nimi dokážu hravo poradiť, ak im na to dáme príležitosť.

Prevencia je vždy lepšia (a lacnejšia) ako liečba

Náš majetok je ako živý organizmus – nie vždy síce potrebuje takú starostlivosť, ako ľudské či zvieracie telo, no keď sa mu niečo stane, liečba zamrzí. A nielen nás – trpieť bude predovšetkým naša peňaženka. Kým pri správnej prevencii, ktorou je v tomto prípade práve poistenie, by sme čerpali výhody nielen v bezproblémových obdobiach života (poistenie môže byť aj investíciou do budúcnosti, nie iba ochranou), ale aj v tých komplikovaných, v prípade, že túto prevenciu odignorujeme, môžeme mať kvôli svojej nedbanlivosti jedného dňa okrem nešťastnej udalosti samotnej aj o niekoľko problémov navyše. Smola totiž nikdy nechodí sama – zvyčajne so sebou nosieva plné náručie účtov.

S dáždnikom poruke sa hneď cítime bezpečnejšie

Dnešná doba si vzala ponaučenie zo skúseností a chýb histórie, a vďaka tomu je už možné poistiť takmer všetko – od nehnuteľnosti, cez domácnosť, záhradu, zodpovednosť za škodu, elektroniku, náhrobné pomníky, podnikanie, cestovanie, auto (a čokoľvek, čo vás na cestách s ním môže postretnúť) a vášho psa, až po, ako inak, seba samého. Vďaka širokému spektru rôznych ponúkaných programov môžete mať „ochranný dáždnik“ nad všetkým, na čom vám záleží. To, že prídu aj trochu smolné dni, je rovnako isté, ako že občas prídu daždivé obdobia. V akej nálade ich prečkáte, to už záleží len a len od toho, ako dobre ste na ne pripravený.

Text: Martina Píšová
Foto: Pixabay.com