Hypotéka pre mladých

Výhody

Hypotéka pre mladých je produkt, kedy žiadateľ, za splnenia určitých kritérií, získava zľavu z úroku (štátny príspevok) na zadováženie si vlastnej nehnuteľnosti na bývanie. Inými slovami, hypotéka pre mladých je podstatne lacnejšia!

Štátny príspevok

Štátny príspevok pre mladých totiž zabezpečí pre žiadateľa zníženie úrokovej sadzby až o 3% p.a. počas obdobia 5 rokov (2% poskytuje štát a 1% banka).

Výška príspevku

Podmienky pre získanie štátneho príspevku pre mladých sú v priebehu roka rozdielne. Rok tradične delíme na štyri kvartály. Výška príspevku sa vypočítava z hrubej priemernej mzdy každého kvartálu osobitne. Pričom každý štvrťrok sa vyhlasuje nová priemerná hrubá mzda za predchádzajúci kalendárny rok. Vo štvrtom štvrťroku býva preverovaná hrubá mzda najvyššia, vďaka koncoročným odmenám vo firmách.

Potvrdenia

V prípade, že ste určitú časť roka nepracovali, alebo ste boli študentom, je potrebné doložiť čestné vyhlásenie o nepoberaní príjmu, potvrdenie z úradu práce či potvrdenie o štúdiu zo školy.

Pre získanie štátneho príspevku pre mladých je potrebné dodržanie špecifických podmienok:

– vek do 35 rokov,
– výska hrubého príjmu za predchádzajúci kalendárny rok nepresiahne hodnotu 1,3 násobku priemernej nominálnej mzdy v národnom hospodárstve,
– príspevok sa uplatňuje maximálne do výšky 50 000€, a zároveň maximálne do výšky 70% z celkovej ceny založenej nehnuteľnosti,
– účel hypotéky musí byť zabezpečenie (kúpa, výstavba, rekonštrukcia) nehnuteľnosti určenej na bývanie.

Pri žiadosti o hypotéku so štátnym príspevkom treba banke predložiť:

• ročné zúčtovanie preddavkov na daň za predchádzajúci kalendárny rok od zamestnávateľa,
• potvrdenie o príjme z aktuálneho zamestnania a po prípade aj výpisy z osobného účtu,
• SZČO predkladajú daňové priznanie za predchádzajúci kalendárny rok a faktúry alebo výpisy z účtu za posledných 6 mesiacov.

Pomôžeme Vám vybaviť hypotéku priamo PRE VÁS

Ak sme vás zaujali, napíšte nám. Radi sa s vami stretneme.

Zásady ochrany osobných údajov

13 + 10 =

NENAŠLI STE ODPOVEĎ?
SKÚSTE POZRIEŤ OSTATNÉ HYPOTÉKY