Hypotéka na rekonštrukciu

Pri tomto druhu hypotekárneho úveru je dôležitým parametrom rozsah plánovanej rekonštrukcie. Podľa rozsahu rekonštrukcie je nutné banke doložiť potrebné dokumenty.

1. možnosť

Rekonštrukcia menšieho rozsahu

Ak sa jedná o rekonštrukciu zakladanej nehnuteľnosti v menšom rozsahu, banka nevyžaduje od žiadateľa nijaké zvláštne dokumenty, dokladovať môžete napr. fotodokumentáciu pred a po skončení rekonštrukcie, alebo predložením čestného vyhlásenia o použití finančných prostriedkov na rekonštrukciu.

2. možnosť

Rozsiahla rekonštrukcia

Ak sa však jedná o rozsiahlu rekonštrukciu zakladanej nehnuteľnosti, je potrebné banke dodať aj určité špecifické dokumenty. Najmä vtedy, keď sa rekonštrukciou zmení celkové dispozičné riešenie objektu. Vtedy je nutné doložiť platné stavebné povolenie vydané príslušným stavebným úradom, a taktiež projektovú dokumentáciu týkajúcu sa celej rekonštrukcie. Ďalej treba doložiť faktúry a platobné dokumenty, ktoré sa viažu k rekonštrukcii. A v neposlednom rade treba zabezpečiť, aby bola vyčíslená znalecká hodnota momentálna ako aj budúca.

Dôležitá informácia

Na účel rekonštrukcie je zo zákona možné použiť aj štátny príspevok pre mladých za predpokladu, že žiadateľ spĺňa všetky podmienky pre jeho získanie.

Pomôžeme Vám vybaviť hypotéku priamo PRE VÁS

Ak sme vás zaujali, napíšte nám. Radi sa s vami stretneme.

Zásady ochrany osobných údajov

9 + 14 =

NENAŠLI STE ODPOVEĎ?
SKÚSTE POZRIEŤ OSTATNÉ HYPOTÉKY