Hypotéka na refinancovanie a konsolidáciu

Refinancovanie

Refinancovanie hypotéky znamená vyplatenie starej hypotéky prostredníctvom čerpania novej, ktorá má výhodnejšie podmienky. Medzi výhodnejšie podmienky patrí nižší úrok, a s tým spojené nižšie splátky, či skrátenie doby splácania. Netreba však zabúdať na to, že okrem úrokovej sadzby je dôležitá aj fixácia úroku, a taktiež treba zvážiť, prípadne sa poradiť, kedy je a kedy nie je refinancovanie Vašej hypotéky, konkrétne pre Vás, výhodné!

Konsolidácia

Konsolidácia úverov prostredníctvom hypotéky predstavuje zlúčenie všetkých čerpaných úverov s možnosťou navýšenia finančných prostriedkov. Pomocou tohto navýšenia sa následne vyplatia pokuty a sankcie, ktoré vznikli pri procese prenášania úverov pod konsolidačnú hypotéku. Takáto hypotéka má zvyčajne nižšiu úrokovú sadzbu a nižšiu splátku ako mali predchádzajúce úvery.
Pri konsolidácií sa naskytuje možnosť splatiť aj iné dlhy, ako napríklad ďalšiu pôžičku, kreditnú kartu a pod., a získať tak len jednu výhodnejšiu splátku.

Dôležitá informácia

Rovnako ako refinancovanie hypotéky, tak aj konsolidačná hypotéka si vyžaduje individuálny prístup, aby výsledná mesačná splátka viedla hlavne k Vašej spokojnosti a predovšetkým mala zmysel.

Pomôžeme Vám vybaviť hypotéku priamo PRE VÁS

Ak sme vás zaujali, napíšte nám. Radi sa s vami stretneme.

Zásady ochrany osobných údajov

3 + 12 =

NENAŠLI STE ODPOVEĎ?
SKÚSTE POZRIEŤ OSTATNÉ HYPOTÉKY